Mojca Korelc

3 pogoste napake samostojnih/majhnih podjetnikov

Včasih se sprašujem, zakaj podjetnice / podjetniki počnejo določene stvari, ki v resnici nasprotujejo njihovim dejanskim ciljem.

Spodaj delim 3 zelo pogoste napake, ki jih vidim, da se znova in znova ponavljajo.

1.Podjetnik/podjetnica je sam-a za vse

Vprašanje za vas:

  • Veste katere vloge vse igrate v svojem poslu?
  • Veste katere vloge vse igrate v svojem poslu?
  • Ste si naredili organizacijsko strukturo za vaše podjetje?

Tudi če ste sp ali majhno podjetje – rabite ta vpogled, drugače se boste lepega dne znašli, da delate vedno več, vedno dlje…dokler ne boste prišli do lastnega limita.

Ujeli se boste v lastno zanko in hitro postali ujetnik svojega posla, delali vse sami, a na drugi strani, ne bo takšnega finančnega povračila s katerim bi dejansko lahko živeli tisto obljubljeno in zelo privlačno sliko svobodnega podjetniškega življenja …

Najdite si pomoč! Začnete lahko tako, da si ogledate webinar, ki sem ga posnela pred časom: Si ti vodja svojega posla ali posel vodi tebe … ker je treba najprej ozavestiti kaj dejansko počnete v vašem poslu.

2.Podjetniki/podjetnice, ne vedo v kaj vlagati svojo energijo, čas in denar

Vsak podjetnik bi moral vedeti kaj njegov posel rabi v tem trenutku – zato, da lahko sprejme prave odločitve glede investicij.

Tole je en primer, moj pogled in izkušnja: če ne delate konsistentno vsaj 3000 – 5000 eur / mesec ( oz. kolikor je vaš finančni cilj, da lahko normalno živite in hkrati razvijate svoj posel) in nimate “pravega” občinstva, ne bi smeli niti razmišljati o prodajanju nižje cenovnih ponudb, kot so 45 eur za nek krajši spletni tečaj.

Če samo matematično pogledamo: 45×67= 3015 eur…Za tak priliv na vaš račun, rabite prodati 67 ljudem to vašo nisko cenovno ponudbo in to vsak mesec!

Je vaše občinstvo dovolj veliko za to? Se odzivajo na vaše ponudbe?

Če da super, če ne.. bo treba k zadevi pristopiti drugače.

Ena od opcije je, da ustvarite višje cenovno ponudbo, ki vam bo prinašala stabilne prihodke, zato, da si boste lahko privoščili dodatno pomoč, izdelali spletno stran, investirali v branding, najeli/zaposlili nove sodelavce, optimizirali spletne lijake, jih avtomatizirali, delali na nižje cenovni ponudbi, ki so čisto zgodba zase in obstaja tudi tu pravi čas in strategija, kdaj/kako se jo lotimo!

Zato je vedno potrebno upoštevati vašo strukturo ponudbe.

3.Podjetniki/ podjetnice mislijo, da se bo njihov spletni tečaj ali skupinski program prodajal, samo zato, ker so ga naredili in postavili na spletno stran.

Nihče ne kupuje tečajev ali vašega coachinga/ delavnice, ljudje kupujejo rešitve za svoje težave in rezultat!

Problem je, da velikokrat vaše sporočilo ( marketing), ni dovolj jasen in zato ljudje ne prepoznajo, da ste točno vi tisti, ki imate pravo rešitev za njihove težave.

Preden dokončno ustvarite nek digitalni produkt, morate pravilno nastaviti tudi strategijo komuniciranja ( kako boste ta tečaj skomunicirali na trgu), jo preizkusiti, da se prepričate, da deluje, nato pa bo veliko lažje ustvariti spletni tečaj, ki bo po meri vašega kupca.

Gre za dva ločena procesa: kreativni ( kjer ustvarjate kurikulum in ostale strokovne stvari) in prodajno-marketinški ( kjer preverjamo produkt na trgu).

4.Oba procesa morata potekati vzporedno, ker se dopolnjujeta!

Velikokrat vidim, da se ljudje lotijo vsega skupaj iz napačnega konca.

To je samo nekaj napačnih pristopov, ki jih opažam, jih je pa seveda še veliko več…

Ste se našli v kateri od omenjenih napak?

Bom vesela vašega komentarja in deljenja lastnih izkušenj.

Mojca Korelc

Če želite, da pogledamo v vašo višje cenovno ali nižje cenovno ponudbo, kdaj kreirati kaj, kaj sploh je vaša ponudba, kako jo ponujate, katere probleme rešujete, kakšne razultate zagotavljate in kako to dejansko počnete – se mi javite na mojca@mojcakorelc.com ali izpolnite obrazec za spoznavno srečanje in skupaj pogledava kako vam lahko pri tem pomagam.

Scroll to Top